Witam na mojej stronie

Piotr Zwarycz - rocznik 82` Oficer Państwowej Straży Pożarnej z ponad 15-letnim doświadczeniem, ratownik wysokościowy, taternik jaskiniowy, płetwonurek, skoczek spadochronowy, motorowodniak, instruktor cfbt.pl, fotograf.
Po ukończeniu Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, trafiłem do Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu do Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno - Nurkowego.
Od 2006 roku jestem zatrudniony w Komendzie Powiatowej w Tarnowskich Górach w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Radzionkowie. Aktywnie działam w Specjalistycznej Grupie Ratownictwa Wysokościowego oraz w Specjalistycznej Grupie Poszukiwawczo - Ratowniczej. Fotografowaniem zajmuję się od kilkunastu lat. Zaczynałem od wydarzeń sportowych takich jak: maratony, triathlony, ekstremalne rajdy przygodowe. Jestem wielokrotnym laureatem konkursów regionalnych i krajowych. Moje zdjęcia pojawiały się w telewizji, prasie ogólnopolskiej, na okładkach wielu czasopism branżowych o tematyce ratowniczej oraz można je było oglądać na kilku wystawach w kraju i za granicą. Byłem uczestnikiem międzynarodowego projektu fotograficznego realizowanego w ramach programu GRUNDTVIG, reprezentując Polskę w Turcji, Grecji i Niemczech.
Uczestnik prestiżowych warsztatów organizowanych przez Tomasza Tomaszewskiego oraz
Tomasza Lazara.